Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

Informacije o lijeku

oralni prašak u vrećici
ibuprofen
Upute o lijeku preuzmite ovdje

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

O proizvodu

Opis proizvoda

Ibuprofen, djelatna tvar Ibudolora Direkt, pripada skupini lijekova koji se nazivaju nesteroidni protuupalni lijekovi (NSAIL). Ovi lijekovi djeluju tako što mijenjaju reakciju tijela na bol i visoku temperaturu. Ibudolor Direkt se koristi u odraslih, adolescenata i djece od 20 kg tjelesne težine (u dobi od 6 godina i stariji) za kratkotrajno simptomatsko liječenje: blagih do umjerenih bolova, vrućice.

Proizvođač / Dobavljač

STADA

Brand

IBUDOLOR

Količina proizvoda

10 vrećica

Aktivni sastojci

ibuprofen

Sastav

Djelatna tvar je ibuprofen. Svaka vrećica sadrži 200 mg ibuprofena. Drugi sastojci su: izomalt 720, citratna kiselina, acesulfam (E950), gliceroldistearat (vrsta I) iaroma limuna (sadrži prirodne aromatične tvari, aromatične tvari identične prirodnim aromama,maltodekstrin, alfa-tokoferol (E307))

Upute za korištenje

Preporučena doza za djecu u dobi od 6 do 9 godina (20-29 kg) je 200 mg ibuprofena (1 vrećica) do 3 puta dnevno (maksimalna dnevna doza je 600 mg ibuprofena). Preporučena doza za djecu u dobi od 10 do 11 godina (30-39 kg) je 200 mg ibuprofena (1 vrećica) do 4 puta dnevno (maksimalna dnevna doza je 800 mg ibuprofena). Za adolescente starije od 12 godina i odrasle preporučena dnevna doza su 1-2 vrećice (200-400 mg) 3 puta dnevno, do maksimalno 6 vrećica (1200 mg ibuprofena).

Posebna upozorenja

Razmak između dviju doza bi trebao biti najmanje 6 sati. Preporučene dnevne doze se ne smiju prekoračiti. Ako je u djece i adolescenata ovaj lijek potreban više od 3 dana ili ako se simptomi pogoršaju,potrebno je konzultirati liječnika. Ako je u odraslih ovaj lijek potreban više od 3 dana za liječenje vrućice ili više od 4 dana za liječenje bolova, ili ako se simptomi pogoršaju, potrebno je konzultirati liječnika.

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

Ibudolor Direkt 200mg oralni prašak 10 vrećica

4,02
(30,29 kn)
Cijena za j.m.:  4,02 €/kom  (30,29 kn/kom)

Cijena je orijentacijska. Konačna cijena proizvoda ovisi o lokaciji preuzimanja

Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

1.0.1359:6a355d26c601bff70e6e67a4018283b6f24248d7