Aspirin 500 mg, 20 tableta

ASPIRIN

Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

Aspirin 500 mg, 20 tableta

ASPIRIN
4,38
Cijena za j.m.:  4,38 €/kom 
Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

Aspirin 500 mg tablete sadrže acetilsalicilatnu kiselinu, tvar koja se uz ostale salicilate ubraja u skupinu tzv. nesteroidnih protuupalnih lijekova. Aspirin 500 mg tablete ublažavaju bolove, snižavaju vrućicu i djeluju protuupalno. Aspirin 500 mg tablete upotrebljava se kratkotrajno: za simptomatsko ublažavanje blagih do umjerenih bolova uključujući glavobolju, zubobolju, grlobolju uslijed prehlade, menstrualne bolove, bolove u mišićima i zglobovima, bolove u leđima i blage artritične bolove, za simptomatsko ublažavanje bolova i sniženje vrućice kod prehlade ili gripe. Aspirin 500 mg tablete namijenjene su liječenju odraslih i adolescenata starijih od 16 godina.

Besplatno preuzimanje u ljekarni na 290 lokacija
Plaćanje karticom ili gotovinom
Besplatna dostava na adresu iznad 49€
Ovo je OTC lijek, te online plaćanje nije moguće. Lijek se može platiti samo pri preuzimanju u ljekarni. Online plaćanje je moguće za sve ostale proizvode.
Dodaj na listu želja

Cijena je orijentacijska. Konačna cijena proizvoda ovisi o lokaciji preuzimanja

Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

Informacije o lijeku

Tablete za oralnu primjenu.
Acetilsalicilatna kiselina
Upute o lijeku preuzmite ovdje

O proizvodu

Proizvođač / Dobavljač

BAYER

Brand

ASPIRIN

Količina proizvoda

20 (2x10) tableta

Aktivni sastojci

acetilsalicilatna kiselina

Sastav

Djelatna tvar je acetilsalicilatna kiselina. Jedna tableta sadrži 500 mg acetilsalicilatne kiseline. Drugi sastojci su celuloza, prah i škrob, kukuruzni.

Upute za korištenje

Pojedinačna doza za odrasle i adolescente starije od 16 godina je od 1 – 2 tablete (odgovara 500 – 1000 mg acetilsalicilatne kiseline), može se ponoviti nakon 4 do 8 sati. Najveća dnevna doza je 8 tableta (odgovara 4000 mg acetilsalicilatne kiseline). Stariji bolesnici (65 godina i više) uzimaju pojedinačna doza od 1 tablete (odgovara 500 mg acetilsalicilatne kiseline) koja se može ponoviti nakon 4 do 8 sati. Najveća dnevna doza je 4 tablete (odgovara 2000 mg acetilsalicilatne kiseline). Navedena doza ne smije se prekoračiti. Popijte tabletu poslije jela s velikom količinom tekućine (čašom vode). Nemojte uzimati Aspirin 500 mg tablete natašte.

Posebna upozorenja

Nemojte uzimati Aspirin 500 mg tablete ako ste alergični na acetilsalicilatnu kiselinu, druge salicilate ili neki drugi sastojak ovog lijeka,ako ste u prošlosti imali astmatske napadaje nakon primjene salicilata ili drugih nesteroidnih protuupalnih lijekova (lijekovi protiv boli, vrućice ili upale), ako imate ulkus (čir) ili krvarenje u probavnom sustavu, ako imate povećanu sklonosti krvarenjima, ako imate teško zatajenje jetre ili teško zatajenje bubrega, ako imate teško zatajenje srca, ako uzimate metotreksat (15 mg i više tjedno), ako ste u posljednjem tromjesečju trudnoće, ako ste mlađi od 16 godina.

1.0.1595:5a49152de8c70f6c4ff354e53c2bbc6f3be03f51