Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

Informacije o lijeku

Filmom obložena tableta.
ibuprofen
Upute o lijeku preuzmite ovdje

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

O proizvodu

Opis proizvoda

Ovaj lijek sadrži ibuprofen. Ibuprofen pripada skupini lijekova poznatoj pod nazivom nesteroidni protuupalni lijekovi (NSAIL-ovi) koji ublažavaju bol, smanjuju oticanje i snižavaju temperaturu kad imate vrućicu. BlokMAX se primjenjuje za kratkotrajno simptomatsko liječenje: blagih do umjerenih bolova (glavobolje, zubobolje, menstrualnih bolova, bolova u mišićima i leđima), vrućice, groznice i simptoma prehlade i gripe.

Proizvođač / Dobavljač

ALKALOID

Brand

BLOKMAX

Količina proizvoda

10 filmom obloženih tableta

Aktivni sastojci

ibuprofen

Sastav

Djelatna tvar je ibuprofen. Svaka tableta sadrži 400 mg ibuprofena. Drugi sastojci su: Jezgra tablete: kukuruzni škrob, laktoza hidrat, mikrokristalična celuloza, umrežena karmelozanatrij (E468), bezvodni koloidni silicijev dioksid, gliceroldibehenat. Film ovojnica: hipromeloza (E464), titanijev dioksid (E171), makrogol 400/PEG (E1521).

Upute za korištenje

Osobama s osjetljivim želucem preporučuje se uzimanje lijeka BlokMAX forte s hranom. Najnižu učinkovitu dozu potrebno je primjenjivati tijekom najkraćeg razdoblja potrebnog za ublažavanje simptoma. Ako imate infekciju, odmah se obratite liječniku ako simptomi (kao što su vrućica i bol) ustraju ili se pogoršaju (vidjeti dio 2.). Za odrasle i adolescente u dobi od 12 godina i starije preporuča se uzeti 1 tabletu (400 mg ibuprofena) s vodom. Tabletu uzmite prema potrebi, do najviše tri puta na dan. Razdoblje između doza treba biti 4 – 6 sati. Nemojte uzeti više od 1 tablete (400 mg ibuprofena) odjednom. Nemojte uzeti više od 3 tablete (1200 mg ibuprofena) tijekom 24 sata. Razdjelni urez služi samo da Vam pomogne prelomiti tabletu ako je ne možete progutati cijelu Nemojte davati djeci mlađoj od 12 godina.

Posebna upozorenja

Nemojte uzimati BlokMAX ako ste alergični na ibuprofen ili neki drugi sastojak ovog lijeka. Ovaj lijek je namijenjen samo za kratkotrajnu primjenu. Ne bi trebali uzimati BlokMAX dulje od 3 dana ako imate vrućicu ili 5 dana za liječenje boli, osim ako Vam Vaš liječnik ne kaže drugačije. Ako simptomi ne prolaze ili se pogoršaju, obratite se svom liječniku. Ako se, u adolescenata u dobi od 12 do 18 godina, simptomi pogoršaju, ili je ovaj lijek potreban dulje od 3 dana, obratite se liječniku.

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

BlokMAX forte 400mg 10 filmom obloženih tableta

2,72
(20,49 kn)
Cijena za j.m.:  2,72 €/kom  (20,49 kn/kom)

Cijena je orijentacijska. Konačna cijena proizvoda ovisi o lokaciji preuzimanja

Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

1.0.1434:8346d553f120a02f95d57e7b634d0f4db2d50769