Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

Informacije o lijeku

Filmom obložene tablete za oralnu primjenu.
ibuprofenlizin
Upute o lijeku preuzmite ovdje

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

O proizvodu

Opis proizvoda

Djelatna tvar je ibuprofen. Pripada skupini lijekova poznatih kao nesteroidni protuupalni lijekovi (NSAIL-ovi). NSAIL-ovi pružaju olakšanje tako što mijenjanju odgovor tijela na bol, oticanje i povišenu tjelesnu temperaturu. BlokMAX Rapid koristi se za kratkotrajno simptomatsko liječenje: blage do umjerene boli poput glavobolje, migrene, zubobolje, menstrualnih bolova (dismenoreje), bolova u mišićima, bol u leđima te reumatske boli; vrućice; povišene tjelesne temperature i simptoma prehlade i gripe. BlokMAX Rapid namijenjen je za primjenu u odraslih i adolescenata starijih od 12 godina i tjelesne težine barem 40 kg.

Proizvođač / Dobavljač

ALKALOID

Brand

BLOKMAX

Količina proizvoda

10 filmom obloženih tableta

Aktivni sastojci

ibuprofen (u obliku ibuprofenlizinata)

Sastav

Djelatna tvar je ibuprofen u obliku ibuprofenlizinata. Jedna tableta sadrži 400 mg ibuprofena (što odgovara 684 mg ibuprofenlizinata). Drugi sastojci su: Jezgra tablete: silicificirana mikrokristalična celuloza, kopovidon, natrijev škroboglikolat, magnezijev stearat. Film-ovojnica: Opadry 200 White 200F280000 (djelomično hidrolizirani poli(vinilni alkohol), titanijev dioksid (E171), talk, makrogol 4000, metakrilatna kiselina/etilakrilat kopolimer (1:1), natrijev hidrogen karbonat).

Upute za korištenje

U odraslih i adolescenata tjelesne težine najmanje 40 kg (u dobi od 12 godina i stariji) preporuča se uzeti 1 tabletu s vodom, do tri puta na dan prema potrebi. Omogućite barem šest sati razmaka između doza. • Nemojte uzeti više od 3 tablete (1200 mg ibuprofena) u 24 sata. Nemojte davati lijek djeci mlađoj od 12 godina ili adolescentima tjelesne težine manje od 40 kg. Ako je u djece i adolescenata u dobi od 12 do 18 godina potrebno uzimati lijek dulje od 3 dana ili ako se simptomi pogoršaju, potrebno je obratiti se liječniku. Obratite se liječniku ako ste odrasla osoba i ne osjećate se bolje ili se osjećate lošije nakon 5 dana ako uzimate ovaj lijek za liječenje boli, odnosno nakon 3 dana ako ga uzimate za liječenje migrene ili vrućice.

Posebna upozorenja

Nemojte uzimati BlokMAX Rapid ako ste alergični na ibuprofen, acetilsalicilatnu kiselinu ili neki drugi lijek protiv bolova, ili neki drugi sastojak ovog lijeka, ako ste imali nedostatak zraka, astmu, curenje nosa, oticanje ili koprivnjaču nakon uporabe acetilsalicilatne kiseline ili sličnih lijekova protiv bolova (NSAIL-ova),

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

BlokMAX Rapid 400mg 10 filmom obloženih tableta

3,96
(29,84 kn)
Cijena za j.m.:  3,96 €/kom  (29,84 kn/kom)

Cijena je orijentacijska. Konačna cijena proizvoda ovisi o lokaciji preuzimanja

Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

1.0.1486:9d22de7170e53396c72ed95e116948b686aace1f