Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

Informacije o lijeku

Čepići
paracetamol
Upute o lijeku preuzmite ovdje

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

O proizvodu

Opis proizvoda

Lupocet 250 mg čepići sadrže djelatnu tvar paracetamol koja je antipiretik (pomaže pri snižavanju povišene tjelesne temperature) i analgetik (lijek protiv bolova). Lupocet 250 mg čepići primjenjuju se za snižavanje povišene tjelesne temperature koja je povezana s prehladom, gripom, dječjim zaraznim bolestima (npr. vodene kozice, hripavac, ospice, zaušnjaci) ili reakcijom na cijepljenje, kao i za ublažavanje blage do umjerene boli poput boli pri nicanju zuba, zubobolje, glavobolje i grlobolje. Uz prethodno savjetovanje s liječnikom, primjenjuju se nakon operacija i ozljeda te boli u mišićima i zglobovima. Primjena čepića osobito je pogodna za bolesnike koji ne mogu uzimati sirup, kapsule ili tablete (npr. nakon operativnog zahvata ili kod mučnine i povraćanja). Lupocet 250 mg čepići su namijenjeni za kratkotrajnu primjenu u djece u tjelesne mase od 20 kg do 40 kg (približne dobi od 6 do 12 godina).

Proizvođač / Dobavljač

BELUPO

Brand

LUPOCET

Količina proizvoda

10 čepića

Aktivni sastojci

paracetamol

Sastav

Djelatna tvar je paracetamol. Jedan čepić sadrži 250 mg paracetamola. Pomoćne tvari u čepiću su tvrda mast i lecitin.

Upute za korištenje

Primjenjivati se smiju isključivo cijeli čepići. Čepići se ne smiju lomiti. Čepić umetnite u debelo crijevo (čmar) djeteta. Doziranje se treba temeljiti na tjelesnoj masi djeteta. Približna dob u odnosu na tjelesnu masu navedena je samo kao smjernica. Preporučena pojedinačna doza paracetamola je 10 – 15 mg/kg tjelesne mase, a najveća dnevna doza je 60 mg/kg na dan. Preporučene doze ne smiju se uzimati u razmacima kraćim od 4 sata niti više od četiri doze tijekom 24 sata. Lupocet 250 mg čepići primjenjuju se u djece tjelesne mase od 20 do 40 kg (približne dobi od 6 do 12 godina). Djeca tjelesne mase od 20 do 29 kg (približne dobi od 6 do 9 godina): Primjenjuje se 1 Lupocet 250 mg čepić do najviše 4 puta na dan, po potrebi. Djeca tjelesne mase od 30 do 40 kg (približne dobi od 10 do 12 godina): Primjenjuju se 2 Lupocet 250 mg čepića do najviše 4 puta na dan, po potrebi.

Posebna upozorenja

Nemojte primjenjivati Lupocet 250 mg čepiće ako je Vaše dijete alergično na paracetamol ili neki drugi sastojak ovog lijeka. Obratite se Vašem liječniku ili ljekarniku prije nego primijenite Lupocet 250 mg čepiće: ako Vaše dijete ima problema s bubrezima i/ili jetrom, ako Vaše dijete istodobno uzima druge lijekove koji sadrže paracetamol (odmah prekinite njihovu primjenu jer se ne smiju koristiti zajedno s Lupocet 250 mg čepićima, ako Vaše dijete uzima druge lijekove koji utječu na jetru.

Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

Lupocet čepići 10x250mg

3,50
(26,37 kn)
Cijena za j.m.:  3,50 €/kom  (26,37 kn/kom)

Cijena je orijentacijska. Konačna cijena proizvoda ovisi o lokaciji preuzimanja

Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

1.0.1505:eddcfb887a9690bbdf07d733a3284f106d5933c0