Neofen Rapid tablete 10x684mg

NEOFEN

Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

Neofen Rapid tablete 10x684mg

NEOFEN
3,69
Cijena za j.m.:  3,69 €/kom 
Prije upotrebe pažljivo pročitajte uputu o lijeku, a o rizicima i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika

Ibuprofen, djelatna tvar u lijeku Neofen Rapid, ima analgetsko, antiinflamatorno i antipiretičko djelovanje. Ibuprofen se brzo oslobađa iz tablete. Djelovanje lijeka Neofen Rapid nastupa nakon otprilike 30 minuta. Neofen Rapid primjenjuje se kod: blagih do umjereno bolnih stanja (npr. bol u leđima, zubobolja, bol u mišićima, bol u zglobovima, menstrualna bol, neuropatska bol); akutne faze migrene s aurom ili bez nje te za liječenje tenzijskih glavobolja; boli uslijed obične prehlade i gripe. Neofen Rapid je namijenjen za primjenu u odraslih i adolescenata starijih od 12 godina te tjelesne mase iznad 40 kg.

Besplatno preuzimanje u ljekarni na 290 lokacija
Plaćanje karticom ili gotovinom
Besplatna dostava na adresu iznad 49€
Ovo je OTC lijek, te online plaćanje nije moguće. Lijek se može platiti samo pri preuzimanju u ljekarni. Online plaćanje je moguće za sve ostale proizvode.
Dodaj na listu želja

Cijena je orijentacijska. Konačna cijena proizvoda ovisi o lokaciji preuzimanja

Važna obavijest prema Zakonu o zaštiti potrošača. .

Informacije o lijeku

Filmom obložene tablete.
ibuprofen
Upute o lijeku preuzmite ovdje

O proizvodu

Proizvođač / Dobavljač

BELUPO

Brand

NEOFEN

Količina proizvoda

10 filmom obloženih tableta

Aktivni sastojci

ibuprofen

Sastav

Djelatna tvar je ibuprofen u obliku ibuprofen lizina. Svaka filmom obložena tableta sadrži 684 mg ibuprofen lizina što odgovara 400 mg ibuprofena. Drugi sastojci su: Jezgra tablete: povidon K30 (E1201), hipromeloza (15 mPas) (E464), prosolv SMCC 90 (celuloza, mikrokristalična, silikonizirana), natrijev škroboglikolat vrsta A, talk (E553b), magnezijev stearat.Ovojnica tablete: makrogolpoli(vinilni alkohol), graftirani kopolimer (Kollicoat IR), talk (E553b), titanijev dioksid (E171).

Upute za korištenje

Uzmite cijelu filmom obloženu tabletu s dovoljno tekućine. Odrasli i adolescenti stariji od 12 godina i tjelesne mase iznad 40 kg: Liječenje započnite s jednom filmom obloženom tabletom. Nakon toga po potrebi svaka 4 sata uzmite po još jednu filmom obloženu tabletu. Ne uzimajte više od 3 filmom obložene tablete (1200 mg ibuprofena) dnevno. Čim prestanu tegobe, prestanite s uzimanjem lijeka.Primjena u djece: NEOFEN RAPID se ne smije davati djeci mlađoj od 12 godina i tjelesne mase manje od 40 kg. Ovaj farmaceutski oblik nije prikladan za ovu dobnu skupinu zbog visokog sadržaja djelatne tvari.

Posebna upozorenja

Nemojte uzimati Neofen Rapid ako ste alergični na ibuprofen ili neki drugi sastojak ovog lijeka, ako patite ili ste patili od poteškoća s disanjem, astme, curenja iz nosa, oticanja lica ili šaka nakon prethodnog uzimanja ibuprofena, acetilsalicilatne kiseline ili sličnih lijekova (nesteroidni protuupalni lijekovi - NSAIL), ako imate teške poremećaje jetrene ili bubrežne funkcije ili zatajivanje srca, ako imate ili ste imali dvije ili više epizoda želučanog krvarenja ili ulkusa , ako ste nakon prethodnog uzimanja NSAIL lijekova imali krvarenje ili perforaciju probavnog sustava, ako imate cerebrovaskularno krvarenje ili bilo koje aktivno krvarenje, ako imate nerasvijetljene krvne poremećaje, ako ste ozbiljno dehidrirani (uslijed povraćanja, proljeva ili nedostatnog unosa tekućine), tijekom zadnja tri mjeseca trudnoće, u djece mlađe od 12 godina i tjelesne mase manje od 40 kg (ovaj farmaceutski oblik nije prikladan za ovu dobnu skupinu zbog visokog sadržaja djelatne tvari).

1.0.1573:9d4d34e247afcf778bf5b293dac882a948ea6403